Бианконерите бързо се изправиха след загубата в Милано

БГНЕС

Шампионът на Италия Ювентус записа категорична победа с 4:1 като домакин на Сампдория в среща от междинния 10-и кръг в Серия А. По този начин „бианконерите” се реваншираха на своите фенове за загубата от Милан през уикенда.

Торинци започна вихрено мача, вкарвайки два бързи два гола, дело на Марио Манджукич (4’) и Джорджо Киелини (9’). След почивката Патрик Шик върна едно попадение за гостите в 57-ата минута, но Миралем Пянич в 65-ата и отново на Киелини в 87-ата донесоха успеха на шампионите, пише БГНЕС.

В друг мач от междинния кръг Рома постигна много ценна победа при гостуването си на Сасуоло. Въпреки че още в 13-ата минута бяха в ролята на догонващи след попадение на Паоло Канаваро, след почивката „римските вълци” стигнаха до пълен обрат след два гола на Един Джеко, който първо изравни в 57-ата, а в 76-ата минута от дузпа изведе своя тим напред. Две минути по-късно белгийският национал Раджа Наинголан подпечата успеха на столичани, разписвайки се крайното 3:1 за Рома.

В класирането Ювентус остава лидер с 24 точки, следван от Рома с 22 и Наполи с 20.