Челси отстрани Лестър. Фабрегас се разписа два пъти в просълженията

Челси победи Лестър с 4:2 като гост и се класира за четвърти кръг на турнира за Купата на Лигата, предаде БГНЕС.

В много интересни 90 минути от основното време Лестър поведе с 2:0 с голове на Шинджи Окадзаки (17`, 34`), но Челси изравни чрез Гари Кейхил (45`) и Сесар Аспиликуета (50`). В 89-ата минута "лисиците" останаха с човек по-малко на терена - червен картон получи 36-годишният ветеран Марчин Василевски.

В началото на първото продължение Сеск Фабрегас вкара два гола в рамките на две минути и донесе успеха на своя тим на стадион "Кинг Пауър", за огромно разочарование на 30 000 зрители по трибуните. Надпреварата напуснаха също Борнемут, който отстъпи пред Престън Норд Енд с 2:3 и Евертън след поражение от Норич с 0:2 .

Арсенал продължава след изразителна победа над Нотингам Форест с 4:0. Ливърпул пък срази Дарби Каунти с 3:0 като гост.