Джокович отстрани Цонга. Класира се за полуфиналите

Източник: narodensport.eu

Първата ракета в света Новак Джокович отстрани Жо-Вилфред Цонга и се класира за полуфиналите на Откритото първенство на САЩ. При резултат 6-3, 6-2 за сърбина, Цонга не можа да продължи срещата и се отказа след един час и 23 минути игра, предаде БГНЕС.

В предпоследния етап съперник на Ноле ще бъде друг французин - Гаел Монфис, който няма загубен сет дотук.

В 1/4 финалите Монфис не даде шансове на сънародника си Лука Пуй, записвайки чиста победа с 6-4, 6-3, 6-3. Джокович има тотално превъзходство срещу Монфис - 12 мача и 12 победи за сръбския тенисист, последната от тях на Мастърса в Канада този сезон (6-3, 6-2). Водачът в световната ранглиста се бори за втора поредна победа в Ню Йорк и общо трета.