Унгария изненада Австрия и започна с успех на Евро 2016

БГНЕС

Отборът на Унгария победи с 2:0 Австрия в първи мач от група F на Европейското първенство във Франция, игран в Бордо. Австрийците, които бяха считани за фаворити преди двубоя, не се представиха на ниво и стигнаха до неочакван успех, докато възпитаниците на Марсел Колер завършиха мача с човек по-малко, след като Александър Драгович получи червен картон в 66-та минута, предаде БГНЕС.

Първото полувреме бе равностойно и без чисти положения, но след почивката двата тима се отвориха и стана по-интересно за зрителите. Унгарците откриха резултата чрез централния нападатели Адам Салай в 63-та минута, а само 3 минути по-късно Драгович получи втори жълт картон, като в същата ситуация бе отменен негов гол.

До края „маджарите“ се защитаваха умело, а в 88-та минута стигнаха до втори гол, след като Золтан Щибер се разписа, останал сам срещу вратаря на Австрия. По този начин Унгария стигна до успех в първия си мач на голям турнир от 1985-та година насам, докато австрийците ще трябва да почакат за първата си победа на финали на европейско първенство.