ЦСКА с 19 победа във В група

ЦСКА постигна 19-ата си поредна победа в Югозападната В група, след като в един от неособено силните си мачове спечели с 4:0 визитата си на Чепинец във Велинград. „Армейците“ вече имат 57 точки в актива си и поне временно дръпват с 11 пред втория Витоша (Бистрица), докато Чепинец остава с 20 пункта на десето място.

Подробности за победата на ЦСКА вижте в Sporta.bg

Миналият мач на стадион „Българска армия“ завърши с далеч по-изразителния успех 7:0 за ЦСКА, но сега във Велинград играчите на Христо Янев определено не разгърнаха сериозна част от потенциала си.

Самир Аяс откри резултата в 38-ата минута, след като по-рано два гола на Момчил Цветанов бяха отменени заради крайно спорни засади (втората напълно несъществуваща). В 47-ата минута Преслав Йорданов се разписа за 0:2, а резервата Александър Александров вкара за 0:3 в 84-ата.

В 93-ата Галчев сложи топката на крака на Йорданов и нападателят се разписа отново за крайното 0:4.

ЦСКА продължава да е без конкуренция във В група, като головата разлика на тима вече е 79:2. Двубоят бе наблюдаван на трибуните от изпълнителния директор на Лудогорец Ангел Петричев.