Манчестър Сити е новият носител на Купата на лигата

ЕПА/БГНЕС

Манчестър Сити е новият носител на отличието в турнира за Купата на лигата, след като надви Ливърпул след изпълнение на дузпи. "Гражданите" доминираха в редовното време и продълженията, но Ливърпул се спаси от поражение още в рамките на 90-те минути, но резултатът бе 1:1.

Фернандиньо откри резултата в 49-ата минута след груба грешка на вратаря Симон Миньоле, но самият страж се реваншира за пропуска си и с отлични спасявания до края на мача. В 83-ата минута Филипе Коутиньо възстанови равенството и вкара мача в продължения, където отново "гражданите" имаха превес, но не го материализираха заради добрите изяви на Миньоле.

При дузпите обаче стражът на Сити Уили Кабайеро спаси три дузпи и така позволи на своя тим да се възползва от по-точния си мерник от 11-те метра, за да си узакони успеха и да триумфира с Купата на лигата.