Манчестър Юнайтед записа четвърта поредна победа над Ливърпул във Висшата лига (ВИДЕО)

Отборът на Манчестър Юнайтед спечели дербито на английската Висша лига от 22-я кръг, след като спечели с минималното 1:0 гостуването си на Ливърпул.

Единственото точно попадение, и единственият точен удар, в срещата бе дело на Уейн Рууни, с което той подобри рекорда на Тиери Анри за най-много отбелязани голове за един отбор в Премиършип. След този успех играчите на Луис ван Гаал събраха актив от 37 точки и се доближиха на 2 от Топ 4.

Играчите на Юрген Клоп пък за пореден път разочароваха феновете си и остават на 9-та позиция с 31 пункта. Интересно в срещата бе, че германският специалист направи смените си едва след 80-та минута, което оказа влияние, тъй като Бентеке и Айб, които се появиха от пейката, не успяха да направят нищо адекватно пред вратата на Давид де Хеа.

Всичко за срещата между Ливърпул и Манчестър Юнайтед може да прочетете в Sporta.bg