Левски сдаде върха след загуба от Берое

Официален сайт на Левски

Берое постигна трета поредна победа като домакин над Левски в А група, с което свали „сините“ от върха в класирането след 18 кръга от началото на българското първенство. Бившият играч на ЦСКА Спас Делев реализира единственото попадение в 65-ата минута след страхотен извеждащ пас на Георги Божилов.

Подробности за срещата Берое - Левски вижте Sporta.bg

Берое имаше по-чисти положения след почивката, а Левски можеше да поведе след изпълнение на корнер през първото полувреме, докато през второто не успя да създаде реална голова ситуация.

Загубата на „сините“ означава, че те остават с 34 точки в актива си, след като допускат минимално поражение във второ поредно гостуване. Точно толкова е активът и на Лудогорец, който по-рано днес победи с 1:0 Ботев, но „орлите“ са на върха заради по-добрите си показатели в директните двубои.

Берое вече има пък 30 точки и въпреки че остава на четвърто място, се доближи само на 4 от водачите, а и успя да излезе по подобаващ начин от кризисната ситуация, в която бе изпаднал, особено след 0:5 от Лудогорец.