Лудогорец се доближи до върха с успех над Славия

Булфото

Шампионът Лудогорец постигна първата си победа в А група при втория престой на Георги Дерменджиев начело на клуба, след като спечели с 1:0 гостуването си на Славия в един от най-приятните за гледане мачове в българското първенство този сезон.

Козмин Моци в 35-ата минута реализира единственото попадение от спорна дузпа за нарушение на вратаря Марио Кирев срещу Марселиньо. След почивката, също крайно дискусионно, „орлите“ бяха лишени от втори гол поради не съвсем ясни причини, а вратарят Владислав Стоянов бе герой за своите с няколко блестящи намеси през второто полувреме.

И двата тима се постараха да играят на високи обороти, въпреки лошите метеорологични условия, което допринесе за големия брой положения, но и също толкова фрапантни пропуски.

Лудогорец временно се изкачи на второ място в класирането с 28 точки - 3 по-малко от лидера Левски, който утре гостува на Пирин. Славия е пети с 22 пункта.

Подробности за срещата Славия - Лудогорец вижте в Sporta.bg.