Нов провал за Моуриньо, този път срещу Ливърпул на Клоп

Юрген Клоп по възможно най-специалния начин постигна първата си победа в английската Висша лига – с фамозен успех 3:1 като гост на шампиона Челси в голямото дерби от 11-ия кръг на стадион „Стамфорд Бридж“.

Подробности и видео от дербито Челси - Ливърпул вижте в Sporta.bg

Сблъсъкът не разочарова откъм брой попадения, макар да не предложи кой знае какви футболни достойнства, с изключение на изработката на самите голове. Жозе Моуриньо загуби седми от последните си 13 мача начело на „сините“ и феновете на Ливърпул пропяха рефрена, за който говорят всички в Англия - „уволнение“.

Стартът на Челси бе брилянтен и изобщо не предвещаваше подобен трагичен за „сините“ развой – още в 4-ата минута Рамирес откри резултата след центриране отляво на Сесар Аспиликуета.

Филипе Коутиньо попари феновете на домакините с фантастичен изравнителен гол в 48-ата минута на първата част. Съдията Марк Клатенбърк пожали Диего Коста и Лукас Лейва и не ги изгони след почивката, а точно когато домакините бяха в подем, Коутиньо с нов великолепен изстрел осъществи пълен обрат – 1:2.

Третото попадение на мърсисайдци бе дело на 40-милионната им покупка Кристиан Бентеке в 80-ата минута, за да може Ливърпул да подпечата знаменития си успех – първи от над три години за „червените“ над този съперник.

Челси загуби трето от последните си пет домакинства, а Ливърпул продължи позитивната си серия от 11 мача без поражение във всички турнири. Мърсисайдци постигнаха успех след пет поредни безплодни визити в Лондон, а Жозе Моуриньо изглежда пред края на кариерата си в Челси.

„Сините“ остават с актив от едва 11 точки след 11 кръга и е 15-ти, а Ливърпул вече със 17 пункта е на седмо място.