Евертън и Ливърпул не излъчиха победител в градското дерби

Отборите на Евертън и Ливърпул не се победиха в дербито на Ливърпул, което се игра на стадион "Гудисън Парк" и завършиха наравно 1:1.

Дани Ингс даде преднина на гостите четири минути преди края на първата част, но в добавеното време Ромелу Лукаку изравни след грешка в защитата на "червените".

По този начин двата тима запазват дистанцията помежду си в класирането, а именно една точка повече за момчетата на Роберто Мартинес. Те са с актив от 13, а градският им съперник с 12.

Срещата започна доста експлозивно като двата тима редуваха контраатаки към двете врати, а "червените" организираха по-опасна такава. Джеймс Милнър бе изведен сам в наказателното поле на домакините, но тогава главната роля пое Тим Хауърд, който със самоотвержен шпагат изби топката от краката на капитана на Ливърпул.

Всичко за срещата може да прочетете на този линк.