Невероятни мачове през днешния ден

Tази неделя футболният фен ще има възможността да се наслади на страхотни сблъсъци.

Денят ще стартира с местно дерби между Евертън и Ливърпул от Висшата лига от 15:30. „Карамелите“ са на 5-та позиция с 12 точки след 7 кръга, като в понеделник вечер успяха да спечелят като гост на Уест Бромич с 3:2, въпреки че до 54-та минута изоставаха с 0:2. „Червените“ пък заемат 9-то място и са само с точка по-малко от градския си съперник.

Наставникът на Ливърпул Брендън Роджърс търпи сериозни критики, тъй като неговият отбор спечели само един от последните си 5 мача в Премиършип, а в четвъртък записа пореден лош резултат, след като не успя да победи Сион у дома в мач от Лига Европа, завършвайки 1:1.

От 18:00 предстои друг голям сблъсък. Арсенал приема Манчестър Юнайтед на „Емиратс“. Арсен Венгер също е остро атакуван от медиите и феновете, след като загуби от Олимпиакос с 2:3 у дома в Шампионска лига и „артилеристите“ нямат спечелена точка след два мача в турнира, а им предстоят два мача с Байерн (Мюнхен).