Джихадистите от „Ислямска държава" са изгорили живи 45 души в западния иракски град Багдади, съобщи местният полицейски шеф, цитиран от Би Би Си. Към момента не е ясно кои са жертвите и защо терористите са извършили варварството, но полицейският шеф посочи, че смята, че някои от загиналите са били членове на силите за сигурност.
Полицейският шеф допълнил, че районът, където са живеели семействата на представителите на силите за сигурност, както и представители на местните власти сега са подложени на атака от ислямистите. Той призова за помощ от правителството и международната общност.
"Ислямска държава" превзе през миналата седмица голяма част от града, близо до който се намира военновъздушната база Ейн ал Асад.
Сраженията и лошите комуникации в района затрудняват неимоверно потвърждението на поредното зверство на терористите.
Припомняме, че в началото на февруари радикалните ислямисти от "Ислямска държава" в Ирак изгориха живи 16 души, които отказали да сътрудничат с водача на групировката Ибрахим Али Ал Бадри.
Още по темата:
- » Взривове разтърсиха Зелената зона в Багдад, дрон удари близо до американското посолство
- » Ирак потъна в мрак
- » Паметни церемонии отбелязват 10-та годишнина от кланетата в Париж

София:
Смолян: