Луганск на ръба на хуманитарна катастрофа
Луганск е на ръба на хуманитарна катастрофа след нов обстрел над града, след който той остана напълно откъснат, съобщиха от пресслужбата на Общинския съвет, цитирана от ИТАР-ТАСС.
Жителите на Луганск са без електричество, вода и мобилни телефони. Заради усложненото положение не е възможно да се събере пълна информация за ситуацията, тъй като данните се основават само на казаното от граждани, които са успели да се обадят в кризисния център.
Петима цивилни бяха убити вследствие на постоянния обстрел. Девет души са получили огнестрелни рани и наранявания, между които и едно дете.
Минохвъргачки са унищожили електрическа подстанция и силно са повредили електропроводи с високо напрежение. Заради липса на електричество помпените станции за вода в града спряха да работят. Над 4 милиона абонати са без газ.
Още по темата:
- » Катастрофа затапи столичния бул. "Ал. Малинов", жена е ранена (ВИДЕО)
- » Тежка катастрофа между автобус и линейка, има жертва
- » България е на второ място в ЕС по брой жертви по пътищата за 2024 г.

София:
Смолян: