Боевски твърди, че е невинен, присъдата му готова до 40 дни
Присъдата срещу известния български щангист Гълъбин Боевски ще бъде произнесена в срок от 40 дни, стана ясно на първото заседание по делото за наркотрафик срещу него.
Съдийката е разпитала двама свидетели: на защитата - служителка на хотела, в който е бил Боевски с дъщеря си, както и федерален полицай - свидетел на обвинението, предаде bTV.
Пред Темида е говорил и самият Боевски, който повторил тезата си за невинност. Шампионът по вдигане на тежести разказал подробно с какво се занимава и подчертал, че не може да има нищо общо между спорта и дрогата.
Защитата и обвинението предали писмени пледоарии на съда. Според адвоката на спортиста решението на съда се очаква след повече от месец.
Това е над нормалния срок, защото съдебният състав е само от един съдия, вместо от двама, както обикновено.
След като съдът отхвърли искането на Боевски за освобождаване под гаранция или домашен арест, щангистът чака развръзката в затвора в Итаи.
Олимпийският шампион бе задържан на летището в Сао Пауло през октомври миналата година с три нови куфара, в които властите откриха 7 килограма и 200 грама кокаин, вграден фабрично в лайсните на багажа.
Още по темата:
- » Зловещ слух в ъндърграунда: Боевски убит и заровен като Ружа Игнатова?
- » Наркокартел издал смъртна присъда на Гълъбин Боевски?
- » Гълъбин Боевски: От олимпийски шампион до наркотрафикант

София:
Сандански:
Русе: