Путин в Крим за първи път след анекса на полуострова
Руският президент Владимир Путин пристигна в Крим на историческо първо посещение, откакто Москва анексира полуострова, съобщават руски медии.
Очаква се руският лидер да наблюдава голям военен парад в историческия пристанищен град Севастопол в чест на победата над нацистите през Втората световна война.
Руският президент пристигна на летище „Белбек“ близо до Севастопол, където украинска база беше нападната от въоръжени войници в края на месец март. По-рано Владимир Путин прие парада с участието на над 11 хил. военни и тежка техника на Червения площад в Москва.
В Севастопол Путин ще наблюдава авиошоу с около 70 самолета и военноморско шоу с участието на руския Черноморски флот, който е базиран в пристанищния град още от царски времена.
Още по темата:
- » Ден 45 от войната в Иран: Тръмп намеква за сделка - „конфликтът е много близо до своя край“
- » Ден 45 от войната в Иран: САЩ въвеждат морска блокада, Тръмп отхвърля нови преговори
- » Путин обяви Великденско примирие с Украйна
Коментирай
Най-четено от
Свят
Песков: Европа остана както без безплатна отбрана, така и без евтина енергия
17:00 12.04.2026 | Свят
Последно от
Свят

София:
Сандански: