Андрей Ковачев: ЕС ще търси нов подход за Сирия
Режимът на Башар Асад, е основният виновник за гражданската война в Сирия, довела до над 140 000 жертви и милиони бежанци. След провала на Женева-2 е необходим нов подход в международните усилия и начертаване на пътна карта за развитието на страната след намиране на политически изход от кризата, заяви българският евродепутат Андрей Ковачев.
Ръководителят на българската делегация в Групата на ЕНП(ГЕРБ) Андрей Ковачев председателства заседание на Комисията по външни работи на ЕП, на което се обсъди ситуацията в Сирия на третата годишнина от избухването на гражданската война. Участие в дебата взе Ахмад ал-Джабра, председател на Националната коалиция на сирийските революционни и опозиционни сили.
На 25 март Ковачев организира дебат в Европейския парламент, заедно с Националния демократически институт, за бъдещето на Сирия след края на конфликта.
Още по темата:
- » Германия насърчава сирийците да се връщат у дома
- » Сирийското правителство консолидира още власт след като принуди кюрдите да се изтеглят
- » Кюрдите се изтеглиха от Алепо след сблъсъци с правителството - Какво се случва в Сирия

София:
Сандански: