Германска делегация пристига у нас заради ромите
Германски политици ще пристигнат в България, за да се запознаят на място с проблемите на ромите, предаде агенция „Фокус“.
На 10 и 11 април на посещение у нас ще бъдат Клаудия Рот (председател на партията „Съюз 90/Зелените“), Романи Розе (председател на Централния съвет на германските синти и роми) и Ирене Алт (министър на интеграцията, семейството, децата, младежта и жените на провинция Райнланд-Пфалц).
По време на престоя си делегацията ще проведе разговори с президента Росен Плевнелиев, както и със служебния министър на вътрешните работи Петя Първанова.
Целта на посещението е да се продължи дискусията за интеграцията на ромите.
Важна част от посещението ще представляват разговорите с представители на българското гражданско общество, с неправителствени организации и фондации, които се занимават интензивно с българска и европейска политика по отношение на ромите.
Още по темата:
- » В пъти над средното за ЕС: Жилищата в България поскъпнаха със 157% за десет години
- » Младите мъже в Германия вече нямат право да напускат страната, без разрешение от армията
- » Няма място за паника за менингококовия менингит в България

София:
Русе:
Смолян: