Лудогорец с трета поредна Суперкупа след рулетка с дузпи срещу тима на Цецо Ефбета

Шампионът и носител на купата на Бългрия - Лудогорец, спечели и Суперкупата за 2023 г., след като на финала във Велико Търново удари ЦСКА 1948 след изпърнение на дузпи - 4:2. Редовното време завърши при равенство - 1:1.

Сблъсъкът бе повторение на финала за купата на България между двата отбора през май 2023, когато орлите триумфираха в редовното време с 3:1 на стадион „Васил Левски“.

Трофеят е трети пореден за тима от Разград, а през миналата година те победиха Левски пак с изпълнение на дузпи.

Разградчани откриха резултата още в 9-ата минута от дузпа, точно изпълнена от Оливие Вердон. Причина за дузпата стана грешка на Реян Даскалов при изнасянето.

Крилото Кайо Видал бе изведен на чиста позиция в наказателното поле, където Джонатан го спъна и Кабаков посочи бялата точка. Вратарят Даниел Наумов можеше да отрази удара му, след като усети посоката и отби топката, но тя все пак влезе във вратата.

В 24-ата минута ЦСКА 1948 създаде напрежение в няколко минути по-късно. Най-напред Ивайло Чочев стреля, а вратарят Серджио Падт изби в корнер. След изпълнението на ъгловия удар Талис можеше да изравни, но топката се огби в гредата.

След това играта продължи балансирано, а в самия край на полувремето Радослав Кирилов пропусна да затвори поне с опасен изстрел атака на ЦСКА 1948.

В началото на втората част "червените" останаха с човек по-малко, тъй като Джонатан Перейра фаулира Кайо Видал и Кабаков го изгони. В 62-ата минута обаче ЦСКА 1948 възстанови равенството благодарение чудесна комбинация след изпълнение на ъглов удар. Топката беше подадена към Ивайло Чочев, който продължи с пета към Пишчевич и сърбинът с мощен изстрел наказа лудогорци.

Пет минути преди края на мача Лудогорец можеше да спечели мача по доста красив начин, след като Якуб Пьотровски стреля от близо 30 метра. Мощният му изстрел обаче се отби в горната греда, а при добавката Педро Нареси беше в засада. Само след две минути пропуск направи и Руан Круз, чийто изстрел мина край гредата.

След това се стигна до изпълнение на дузпи, като най-напред Серджио Падт спаси при втория опит на ЦСКА 1948 изстрелът на Бирсент Карагарен. После Пьотровски му върна жеста, а при четвъртото изпълнение Реян Даскалов стреля в гредата. Накрая Вердон, който вкара в редовното време, не сбърка и при петата дузпа.

Лудогорец - ЦСКА 1948 4:2 след дузпи, 1:1 в редовното време