Има рязък спад в одобрението на мерките, които държавата взема срещу коронавируса. Това показва изследване на департамент „Психология“ в Института за изследване на населението и човека към БАН, предаде БНР. То е посветено на реакциите на стрес и начините за справяне с него в условията на разпространяваща се инфекция.
Докато през март е имало силно одобрение на мерките - 84% подкрепа, сега едва 35% от участниците в изследването дават положителна оценка.
60% считат, че почти няма възможност рискът от зараза да бъде избегнат.
Тревожността се връща в старите нива от началото на март 2020 г., отчитат от БАН. Техният извод е, че неопределената продължителност на здравната криза налага „промяна на комуникацията в щадяща посока спрямо нарастващия брой хора, които са включили максималния си психичен капацитет за справяне със стреса“.
Още по темата:
- » Икономисти: Кризата още не е показала лицето си
- » Европа на ръба? Енергиен шок, предизвикан от войната в Иран, поражда страхове от стагфлация
- » „Две петролни кризи и газов срив“ - Войната в Иран може да предизвика безпрецедентна енергийна криза

София:
Бургас:
Смолян: