Опозицията в Бразилия внесе искане за импийчмънт на президента Мишел Темер заради компрометиращи записи, показани във Федералния върховен съд в страната, предаде Нова телевизия.
Искането бе представено на председателя на долната камара на парламента Родригу Майе, който според бразилските закони трябва да задвижи или отхвърли процедурата по отстраняване от длъжност на президента, съобщават БГНЕС и телевизия "Глобу".
На записите, предизвикали това действие, настоящият държавен глава Мишел Темер се опитва да подкупи бившия говорител на долната камара на парламента Едуардо Куню, да си мълчи, макар и да не става ясно за какво.
В разговора обаче се споменават собствениците на компанията JBS SA - един от най-големите производители на говеждо в целия свят.
На 1 септември 2016 година Мишел Темер зае мястото на Дилма Русеф, след като тя беше замесена в корупционен скандал.
Още по темата:
- » Най-малко 64 загинали при мащабна акция в Рио срещу криминалната организация Comando Vermelho
- » Любов като на филм: Съпружеска двойка от Бразилия почина в един и същи ден
- » Дрогирани акули плуват край бразилските брегове, нагълтали се с кока

София:
Сандански: