Катар иска военна намеса в Сирия
Катар призова специалния пратеник на ООН и Арабската лига за Сирия Кофи Анан да определи времеви ограничени за мирната си мисия.
„Неприемливо е кръвопролитията в страната да продължават, докато мисията му се провежда за неопределено време," подчертал катарският премиер шейх Хамад бин Джасем ал-Тани на министерска среща на Арабската лига с присъствието и на Анан, предаде БНР, позовавайки се на АФП.
Катар настоява също Съветът за сигурност да приложи за Сирия Глава 7 от Устава на ООН, която позволява международна военна намеса.
„Изискваме Съветът за сигурност на ООН да отнесе шестте точки (от мирния план на Анан) към Глава VII, така че международната общност да може да поеме отговорности," казал още ал-Тани.
Още по темата:
- » Иран моли ООН да спре войната
- » ООН: Мрежата на Епстийн може да представлява престъпления срещу човечеството
- » ООН: Светът е в ера на "глобален воден банкрут"
Коментирай
Най-четено от
Свят
Песков: Европа остана както без безплатна отбрана, така и без евтина енергия
17:00 12.04.2026 | Свят
Последно от
Свят

София:
Смолян: