Продължава събарянето на незаконни постройки в ромския квартал „Лозенец". Това каза кметът на Стара Загора Живко Тодоров, съобщава Дарик радио.
Първите ще са 40 паянтови постройки в западната част на квартала. Заедно с МВР общинските служители вече са връчили констативни протоколи на обитателите им. Предстои връчването на заповедите за доброволно премахване. Ако това не стане, те ще бъдат съборени от Общината.
Има още 92 незаконни постройки на територията на парк „Борова гора". В момента Общината работи за оформянето и предлагането на алтернативни терени за строителство на живеещите там. След това ще се предложи на собствениците сами да съборят незаконните си къщи, допълни Тодоров.
Започва и подготовка на работни проекти за водоснабдяването и канализацията в законната част на кв. „Лозенец".
Още по темата:
- » Общински съветник и член на СИК са арестувани за купуване на гласове
- » МВР с ясен сигнал преди изборите: Без фаворити, безкомпромисни сме
- » МВР проверява 670 сигнала за купени гласове

София:
Сандански:
Русе: