Взе се решение, че няма да има блокада на границата с Гърция. Това заяви на брифинг министърът на транспорта Ивайло Московски.
Московски обясни, че този компромис от страна на превозвачите ни се прави за последен път. Те съвместно с други браншове, сред които и туристическия, се присъединяват към декларация, която е ултимативна, по думите на министъра на транспорта. Декларацията ще съдържа изявления от организации от транспорта и туризма. Тя ще отправи призив към Гърция, че, ако отсега нататък се допусне незаконно блокиране на границата по каквато и да е тема и причина, целият български бизнес ще блокира също границата. Така ще се получат реципрочни действия на гръцките.
„Към настоящия момент се постигна компромис. Превозвачите влязоха в положение и приеха да отстъпят в името на това границата да функционира нормално и българските и гръцките граждани да пътуват свободно”, каза Московски и предупреди, че това е последен компромис, който нашите превозвачи правят. От името на премиера Бойко Борисов, Ивайло Московски изказа благодарности към асоциациите в транспорта и туризма. Те проведоха среща в Министерски съвет с премиера Борисов.
Още по темата:
- » Македонските превозвачи вдигат блокадите по границите
- » Караджов за блокадите на границата: Загубите за всички страни ще са много големи
- » От утре: Блокади и по западната ни граница

София:
Добрич:
Смолян: