Карлос Соуса води след 1-ви етап на рали Дакар 2014

На 6-ти януари сутринта приключи първият етап на тазгодишното издание на най-тежкото състезание в света – рали Дакар.

Карлос Соуса от отбора на Great Wall - "Haval Dakar Team", надмина фаворити като Петерханзел, Ал Атия и Сайнц в първия етап на ралито и даде летящ старт на марката в категорията за автомобили. Това е и първият спечелен етап на китайски отбор в рали Дакар. Другият водач Кристиян Лавие също завърши в десятката, като си осигури осмото място. След финала Соуса сподели развълнувано: "Това е достойна победа!"

Карлос Соуса от тима на Great Wall завърши първи с преднина от 11 секунди пред Terranova, регистрирайки втория си персонален летящ старт след 2007 година.

Първият етап на ралито се простира от Rosario до San Luis, като обхваща петстотин осемдесет и пет километра (от които 180 км специален терен). Шофьорите, които трябваше да преминат тесните и тежки пясъчно-чакълени пътища в гори, имаха големи трудности с изпреварването. 147 коли, 174 мотоциклети, 40 четириколки и 70 камиона стартираха състезанието и всички успешно завършиха първия етап.