Барселона разгроми Селтик на "Ноу Камп"

Източник: barcelona.gong.bg

Испанският шампион Барселона стартира впечатляващо новата кампания в Шампионската лига. На своя Ноу Камп каталунците победиха с разгромното 7:0 шотландския Селтик в мач от група C, предаде БГНЕС.

С хеттрик за изразителния успех се отличи голямата звезда на тима Лионел Меси, разписал се съответно в 3-ата, 27-ата и 60-ата минути. Две попадения вкара Луис Суарес (75’, 88;), а по веднъж се разписаха Неймар и Андрес Иниеста. За гостите Муса Дембеле изпусна дузпа в 24-ата минута.

Другият мач от тази група между Манчестър Сити и Борусия Мьонхенгладбах пък така и не състоя заради лоши метеорологични условия.

В група D германския колос Байерн Мюнхен също стартира повече от убедително в турнира. Баварците разбиха като домакин с 5:0 руския Ростов. Головата машина на тима Роберт Левандовски откри резултата в 28-ата минута от дузпа, а в 45-ата Томас Мюлер удвои. След почивката играчите на Карло Анчелоти стигнаха до нови три попадения дело на Джошуа Кимих (53’, 60) и Хуан Бернат (90’).

В другия сблъсък от група D миналогодишният финалист Атлетико Мадрид победи трудно като гост холандския шампион ПСВ Айндховен. Единственото попадение в срещата бе дело на Саул Нигес в 43-ата минута. От своя страна домакините можеха да изравнят, но Гуардадо пропусна от бялата точка в 45-ата минута.