Барса падна от Алавес на свой терен

Барселона претърпя поражение от Алавес с 1:2 на свой терен в среща от трети кръг на Примера дивисион, предаде БГНЕС.

Дейверсон даде преднина гостуващия тим в 39-ата минута. Бразилският нападател бе изпуснат от Хавиер Масчерано и майсторски прониза мрежата на Барса.

В самото начало на второто полувреме Жереми Матьо възстанови равенството, след като засече с глава центриране на Неймар. Новото попълнение на каталунците Яспер Силесен обаче допусна още един гол в мрежата си в 64-ата минута, когато точен за Алавес бе Ибай Гомес.

Лионел Меси, Луис Суарес и Андрес Иниеста се появиха на терена през второто полувреме, но не успяха да помогнат на тима си да избегне загубата. Барселона с 6 точки заема четвърто място в таблицата, а Алавес с 5 т. е шести. В следващия кръг тимът на Луис Енрике гостува на Леганес, а Алавес посреща Депортиво Ла Коруня.