
"Фейсбук" и "Туитър" забранени в Алжир заради местните зрелостни изпити

Достъпът до „Фейсбук”, „Туитър” и други социални мрежи беше блокиран от властите в Алжир като мярка срещу преписването на матури.
По-рано този месец полицията в страната осъществи десетки арести в опит да се установи как отговорите на зрелостните изпити са се озовали предварително в Интернет. Преди провеждането на втория тур от изпитите беше взето радикалното решение за временно преустановяване на достъпа до социалните мрежи, тъй като нови отговори на въпросите на изпитите вече изтекоха в мрежата.
В момента в определени сайтове не може да се влезе нито през нормалните широколентови, нито през 3G мобилните мрежи. Министерството на пощите и информацията в африканската страна анонсира временната забрана и пряко я свърза с провеждането на зрелостните изпити тази седмица. Целта е студентите да бъдат предпазени от „фалшивите теми”, които циркулират онлайн.
Още по темата:
- » „Умира ли Tуитър?“: Най-активните си потребители напускат
- » Цунами от реакции в България след извънредната вест от Москва - правят Путин на салата
- » Манипулация: Социалните мрежи избират какво да ни показват