Експертизата е категорична, че стрелецът от Лясковец е вменяем, може да ръководи действията и постъпките си, и носи отговорност. Това каза зам.-главният прокурор на България - Борислав Сарафов пред журналисти.
Той уточни, че делото е на финална фаза. Предстои окончателното привличане и предявяване на материалите на обвиняемия, каза Сарафов.
Смятаният за психичноболен Петко Савов Петков уби спецполицая Емил Шарков и рани други трима при специализирана полицейска операция в Лясковец. Спецакцията по неутрализирането на стрелеца се проведе на 14 март. Петков се бе барикадирал въоръжен в дома си.
След смъртта на командоса Вътрешното министерство призна, че операцията е била провалена заради действията на служители на търновската полиция, които заснемали къщата на Петко, с което са го предупредили за готвения щурм.
Последваха дисциплинарни наказания.

София:
Русе:
Смолян: