Жители на Харманли излязоха на протест заради проблеми с бежанците в града. Протестът беше подкрепен от женската структура на "България без цензура" "Евромайки" и ВМРО.
Причина за недоволството е липсата на диалог с властите и трупащите се проблеми около бежанския лагер. Жителите на града казват, че се чувстват несигурни за своята безопасност и настояват за засилено полицейско присъствие и видеонаблюдение в района.
„До момента никой от управниците ни не се е спрял да разговаря с гражданите и да ги изслуша“, каза Калина Крумова от "Евромайки", съобщиха от „България без цензура“.
Тази седмица в бежанския лагер бяха еврокомисарят по вътрешните работи Сесилия Малмстрьом и вицепремиерът Цветлин Йовчев. Двамата разговаряха с бежанците, но не и с хората от града, което според местните жители е сериозен пропуск.
В Харманли живеят около 12 000 души, а в момента там са настанени 5 000 бежанци.

София:
Сандански: