Повече от 50 души бяха убити при двоен атентат с коли бомби в град близо до сирийската столица Дамаск.
Натъпканите с експлозиви коли бяха взривени рано сутринта в квартал, подкрепящ режима, в населения предимно с християни и друзи град Джарамана, предадоха АФП и БГНЕС.
Взривовете избухнали на централен площад близо до бензиностанция, карайки местните жители да се разбягат в паника.
Броят на жертвите на двойния атентат нарастваше през деня от 20 на 29, 38 и 54 души, съобщи Сирийският център за наблюдение на човешките права.
Над 120 души са били ранени. В последните три месеца Джармана стана мишена на четири подобни атентата.
При поредното насилие в страната бунтовниците свалиха военен самолет в северозападната част на Сирия. Разбиването му предизвикало голяма експлозия.
Самолетът бил ударен с ракета и паднал в Дарет Еза, съобщи базираният във Великобритания Център за наблюдение на човешките права.
Според очевидци един от пилотите по-късно бил заловен от бунтовниците.

София:
Русе:
Смолян: