Обратно към пълната версия на статията »

Ансамбълът и Калейн вече с по 3 злата от Световната купа

Facebook/БФХГ

Ансамбълът на България спечели финала на три обръча и два чифта бухалки на Световната купа по художествена гимнастика в София, предаде БНР.

Симона Дянкова, Мадлен Радуканова, Лаура Траатс, Стефани Кирякова и Ерика Зафирова изиграха отлично новото си съчетание и получиха оценка от 39.750 точки, от които 31.100 за трудност.

Това е трето златно отличие за възпитаничките на Весела Димитрова от София след титлата в многобоя снощи и първото място на финала на пет топки по-рано днес.

На второ място на финала на обръчи и бухалки е Япония с 35.800 точки, а на трето Азербайджан с 33.450 точки.

За българския тим това е първо състезание след пауза от около година и половина заради пандемията от коронавирус.

Паралелно с това Боряна Калейн стана шампионка на лента и така спечели трети златен медал на финалите на отделните уреди. Тя получи оценка от 22.150 точки.

По-рано българката стана първа на обръч и на бухалки, както и трета на топка, а вчера взе сребро в многобоя.

Втора се класира Анастасия Салос (Беларус) с 21.600 точки, а трета е италианката София Рафаели с 21.350 точки.

Така българският национален отбор по художествена гимнастика приключва състезанието с шест златни, един сребърен и два бронзови медала.