Обратно към пълната версия на статията »

Гришо с нова победа на трева, чака Анди Мъри

Димитров и Мюлер стигнаха до тайбрек през първия сет, който бе спечелен от българския тенисист със 7-1.

Григор Димитров победи със 7-6 (7/1), 6-4 Жил Мюлер от Люксембург и се класира за третия кръг на тенис турнира „Ейгън Чемпиъншип“ в Лондон.

По този начин ракета номер едно на България, който надви в първия кръг американеца Боби Рейнолдс, записа втора победа след старта на сезона на трева в световния тур, предаде БГНЕС.

Българинът нямаше особени проблеми с 53-тия в световната ранглиста в „Куинс Клъб“ и записа първа победа срещу ракета номер едно на Люксембург, тъй като двамата не се бяха срещали до днес.

Във втория сет, при резултат 4-4, Гришо проби сервиса на съперника, спечели своето подаване и в крайна сметка затвори мача след час и 17 минути игра, печелейки 20 точки за ранглистата.

В следващия кръг на надпреварата най-добрият български тенисист ще срещне победителя от мача между световния номер четири и настоящ шампион Анди Мъри и французина Никола Маю.