Обратно към пълната версия на статията »

Чехия победи Гърция в мач от група „А“ на Евро 2012

Вацлав Пиларж от Чехия празнува след отбелязването на гола си срещу Гърция. Снимка: Гардиън

Чехия триумфира над Гърция с 2:1 във втория кръг от груповата фаза на Евро 2012 в мач от група „А“.

Отборът на Чехия постигна много важна победа във втория си мач от Евро 2012. След тежкото поражение в първия кръг с 1:4 от Русия, на стадиона във Вроцлав Чехия взе трите точки срещу Гърция и запази шансовете си за класиране напред в турнира.

Възпитаниците на Михал Билек се наложиха с 2:1 и по този начин утежниха положението на елините преди втория двубой от група А между домакина Полша и Русия.

Само след три минути игра Чехия успя да поведе в резултата чрез Петър Ирачек.

Три минути след първото попадение в мача Вацлав Пиларж доведе резултата до 2:0.

През второто полувреме двата тима размениха ролите си, като Гърция започна по-активно втората част.

В 53-тата минута, след центриране отляво, звездата на Чехия Петър Чех направи грешка, след като не успя да улови топката, която попадна в краката на абсолютно непокрития Гекас, а за него не остана нищо друго, освен да я вкара в опразнената врата.

За повече информация за Европейското първенство по футбол следете страницата ни във „Фейсбук“ - „Евро 2012 - близо до теб“.