Обратно към пълната версия на статията »

Неймар в основата за победата на Бразилия над Колумбия

Източник: footballprognosis.com

Нападателят на Барселона Неймар бе в основата на победата над Бразилия над Колумбия с 2:1 в световна квалификация в зона КОНМЕБОЛ. Двубоят се игра на стадион "Арена Амазония" в Манаус, предаде БГНЕС.

Още във втората минута Неймар изпълни добре ъглов удар и Миранда с глава не даде шансове на противниковия вратар Давид Оспина. Колумбийците обаче успяха да изравнят в 36-ата минута, когато след центриране на Хамес Родригес от свободен удар Маркиньос с глава насочи топката в собствената си врата.

В 74-ата минута Неймар реши спора с победно попадение с левия крак. Така Бразилия вече има две победи от два мача под ръководството на новия селекционер Тите. Петкратните световни шампиони се изравниха по точки с втория в класирането Аржентина (15). Водач с точка повече е Уругвай. В следващия кръг на 3 октомври Бразилия посреща Боливия, Аржентина гостува на Перу, а Уругвай играе у дома с Венецуела.