205009 статии       |       407 интервюта       |       1527 снимки       |       38125 абоната       |      
USD 1.66951| EUR 1.95583| GBP 2.28765|
In English На русском

КЛЮЧОВИ ДУМИ ДНЕС:   ПротестиКоронавирусБрекзитПо ваш сигналПарламентарни Избори 2021

Размер на шрифта:   

ЦИК обяви имената на депутатите (ТАБЛИЦА)

16 юли 2021, петък / 08:39; Коментари: 0
Send to Kindle
ЦИК обяви имената на депутатите (ТАБЛИЦА)

Централна Избирателна Комисия обяви късно тази вечер в своя решение имената на новите 240 народни представители. 

46-тото Народно събрание е съставено от шест партии, които вкарват депутати. Това са Има такъв народ - 65 депутати, ГЕРБ - 63, БСП - 36, Демократична България - 34, ДПС - 29 и Изправи се! Мутри вън! - 13.  

Кандидатите за народни представители, избрани в два многомандатни изборни района, са длъжни в еднодневен срок от узнаването писмено да заявят в ЦИК в коя листа желаят да останат избрани. Това е много важно уточнение, защото по традиция у нас доста от водачите на листи се пускат и на 2 места. Така че таблицата по-долу е само за избраните депутати по листи, без да е отчетено къде ще овакантят мястото си на следващия в листата. 

Ето и един пример - в 16-и многомандатен район Пловдив-град Изправи с еМутри вън печелят само 1 мандат и той е за водача Николай Хаджигенов. Адвокатът обаче се знае, че ще избере да влезе от софийска листа и така депутат от коалицията от Пловдив-град ще стане подгласничката му - Мария Капон (на снимката). 

В случай че кандидатът не подаде писмено заявление в срока, Централната избирателна комисия го обявява за избран за народен представител от изборния район, в който първо е регистриран за кандидат за народен представител. Поредността се определя от датата и часа на публикуване на интернет страницата на районната избирателна комисия на решението на РИК за регистрация на съответната кандидатска листа.

ЕТО И ВСИЧКИ ИЗБРАНИ ДЕПУТАТИ:

Първи изборен район - Благоевградски

№ по ред

№ в листата

Име, презиме и фамилия

ЕГН

% предпочитания (преференции)

БСП ЗА БЪЛГАРИЯ

1

101

Георги Георгиев Михайлов

 

43.16

ГЕРБ-СДС

1

101

Росен Димитров Желязков

 

31.76

2

122

Стефан Апостолов Апостолов

 

19.57

3

103

Георги Запрев Динев

 

11.62

Движение за права и свободи - ДПС

1

101

Халил Реджепов Летифов

 

79.21

2

102

Йордан Кирилов Цонев

 

-

ИЗПРАВИ СЕ! МУТРИ ВЪН!

1

101

Мая Божидарова Манолова-Найденова

 

43.65

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

1

102

Георги Захаринин Попов

 

-

2

103

Христо Валериев Гушков

 

-

3

104

Анита Петрова Коцелова

 

-

ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)

1

101

Иван Йорданов Димитров

 

58.19

Втори изборен район - Бургаски

№ по ред

№ в листата

Име, презиме и фамилия

ЕГН

% предпочитания (преференции)

БСП ЗА БЪЛГАРИЯ

1

101

Петър Георгиев Кънев

 

60.29

2

103

Тодор Байчев Байчев

 

08.99

ГЕРБ-СДС

1

101

Любен Любенов Дилов

 

63.74

2

102

Жечо Дончев Станков

 

10.12

3

103

Деница Пламенова Николова

 

-

4

104

Галя Стоянова Желязкова

 

-

Движение за права и свободи - ДПС

1

101

Севим Исмаил Али

 

91.48

2

102

Ешереф Кязим Ешереф

 

-

ИЗПРАВИ СЕ! МУТРИ ВЪН!

1

101

Живко Иванов Табаков

 

66.70

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

1

101

Ивайло Ванев Вълчев

 

85.18

2

102

Християна Анастасова Тодорова

 

-

3

103

Златомира Димитрова Карагеоргиева-Мострова

 

-

ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)

1

101

Ивайло Николаев Мирчев

 

62.39

2

102

Димитър Георгиев Найденов

 

15.46

Трети изборен район - Варненски

№ по ред

№ в листата

Име, презиме и фамилия

ЕГН

% предпочитания (преференции)

БСП ЗА БЪЛГАРИЯ

1

101

Корнелия Петрова Нинова

 

64.85

2

102

Борислав Гуцанов Гуцанов

 

08.67

ГЕРБ-СДС

1

101

Костадин Георгиев Ангелов

 

64.45

2

102

Юлиян Белчев Станев

 

-

3

103

Красен Кирилов Кралев

 

-

4

104

Павел Алексеев Христов

 

-

5

105

Лидия Велик Маринова

 

-

Движение за права и свободи - ДПС

1

101

Ерджан Себайтин Ебатин

 

76.52

ИЗПРАВИ СЕ! МУТРИ ВЪН!

1

101

Татяна Дончева Тотева

 

76.61

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

1

101

Филип Маринов Станев

 

82.65

2

102

Ивайло Христов Христов

 

-

3

103

Ивайло Красимиров Кожухаров

 

-

4

104

Александър Благовестов Тодоров

 

-

ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)

1

101

Стоян Александров Михалев

 

54.51

2

103

Стела Димитрова Николова

 

25.51

Четвърти изборен район - Великотърновски

№ по ред

№ в листата

Име, презиме и фамилия

ЕГН

% предпочитания (преференции)

БСП ЗА БЪЛГАРИЯ

1

101

Явор Руменов Божанков

 

70.12

2

106

Румен Стефанов Павлов

 

08.90

ГЕРБ-СДС

1

101

Костадин Георгиев Ангелов

 

59.78

2

103

Димитър Стойков Николов

 

09.36

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

1

101

Андрей Иванов Чорбанов

 

79.57

2

102

Момчил Кунчев Иванов

 

-

3

103

Христо Михайлов Дочев

 

-

ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)

1

101

Калоян Милков Янков

 

62.30

Пети изборен район - Видински

№ по ред

№ в листата

Име, презиме и фамилия

ЕГН

% предпочитания (преференции)

БСП ЗА БЪЛГАРИЯ

1

101

Филип Стефанов Попов

 

79.54

ГЕРБ-СДС

1

101

Росица Любенова Кирова

 

79.22

Движение за права и свободи - ДПС

1

101

Станислав Димитров Анастасов

 

69.19

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

1

101

Иво Георгиев Атанасов

 

83.71

Шести изборен район - Врачански

№ по ред

№ в листата

Име, презиме и фамилия

ЕГН

% предпочитания (преференции)

БСП ЗА БЪЛГАРИЯ

1

101

Александър Тихомиров Симов

 

72.52

ГЕРБ-СДС

1

101

Петя Цветанова Аврамова

 

51.35

2

102

Красен Георгиев Кръстев

 

22.77

Движение за права и свободи - ДПС

1

101

Цветан Иванов Енчев

 

49.73

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

1

101

Георги Станчев Георгиев

 

77.72

2

102

Иван Василев Хиновски

 

-

Седми изборен район - Габровски

№ по ред

№ в листата

Име, презиме и фамилия

ЕГН

% предпочитания (преференции)

БСП ЗА БЪЛГАРИЯ

1

101

Крум Георгиев Дончев

 

75.64

ГЕРБ-СДС

1

101

Томислав Пейков Дончев

 

88.75

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

1

101

Деляна Валериева Пешева

 

86.21

ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)

1

101

Ивелин Стоянов Стоянов

 

82.83

Осми изборен район - Добрички

№ по ред

№ в листата

Име, презиме и фамилия

ЕГН

% предпочитания (преференции)

БСП ЗА БЪЛГАРИЯ

1

101

Димитър Иванов Данчев

 

62.63

ГЕРБ-СДС

1

101

Деница Евгениева Сачева

 

78.27

Движение за права и свободи - ДПС

1

101

Хасан Ахмед Адемов

 

85.76

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

1

101

Дилян Господинов Господинов

 

79.78

2

102

Ивайло Христов Христов

 

-

ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)

1

101

Албена Симеонова Върбанова

 

60.94

Девети изборен район - Кърджалийски

№ по ред

№ в листата

Име, презиме и фамилия

ЕГН

% предпочитания (преференции)

Движение за права и свободи - ДПС

1

101

Мустафа Сали Карадайъ

 

97.98

2

102

Мукаддес Юсуф Налбант

 

-

3

103

Байрам Юзкан Байрам

 

-

4

104

Адлен Шукри Шевкед

 

-

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

1

101

Васил Йорданов Георгиев

 

80.95

Десети изборен район - Кюстендилски

№ по ред

№ в листата

Име, презиме и фамилия

ЕГН

% предпочитания (преференции)

БСП ЗА БЪЛГАРИЯ

1

101

Бойко Любомиров Клечков

 

65.61

ГЕРБ-СДС

1

101

Христо Богомилов Терзийски

 

55.02

ИЗПРАВИ СЕ! МУТРИ ВЪН!

1

101

ГАЛИНА ИВАНОВА ТАВАЛИЧКА-ГЕОРГИЕВА

 

71.47

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

1

101

Виктория Димитрова Василева

 

80.98

Единадесети изборен район - Ловешки

№ по ред

№ в листата

Име, презиме и фамилия

ЕГН

% предпочитания (преференции)

БСП ЗА БЪЛГАРИЯ

1

101

Ирена Тодорова Анастасова

 

59.97

ГЕРБ-СДС

1

101

Николай Нанков Нанков

 

65.71

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

1

101

Любомир Антонов Каримански

 

82.36

2

102

Катерина Георгиева Ряхова

 

-

ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)

1

101

Свилен Цонев Андреев

 

82.09

Дванадесети изборен район - Монтана

№ по ред

№ в листата

Име, презиме и фамилия

ЕГН

% предпочитания (преференции)

БСП ЗА БЪЛГАРИЯ

1

101

Атанас Петров Костадинов

 

65.86

ГЕРБ-СДС

1

101

Ирена Методиева Димова

 

64.70

Движение за права и свободи - ДПС

1

101

Димитър Иванов Аврамов

 

61.92

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

1

101

Пламен Николаев Абровски

 

82.73

2

102

Силви Кирилов Петров

 

-

Тринадесети изборен район - Пазарджишки

№ по ред

№ в листата

Име, презиме и фамилия

ЕГН

% предпочитания (преференции)

БСП ЗА БЪЛГАРИЯ

1

101

Драгомир Велков Стойнев

 

56.26

2

102

Петя Николаева Цанкова

 

12.68

ГЕРБ-СДС

1

101

Екатерина Спасова Гечева-Захариева

 

51.03

2

104

Стефан Неделчев Мирев

 

19.81

3

103

Димитър Иванов Гечев

 

12.26

Движение за права и свободи - ДПС

1

101

Йордан Кирилов Цонев

 

85.49

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

1

101

Станислав Светозаров Балабанов

 

80.88

2

102

Любомир Антонов Каримански

 

-

ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)

1

101

Антоанета Димитрова Цонева

 

72.41

Четиринадесети изборен район - Пернишки

№ по ред

№ в листата

Име, презиме и фамилия

ЕГН

% предпочитания (преференции)

БСП ЗА БЪЛГАРИЯ

1

101

Стоян Михайлов Мирчев

 

65.93

ГЕРБ-СДС

1

101

Кирил Миланов Ананиев

 

59.27

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

1

101

Станислав Светозаров Балабанов

 

82.25

ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)

1

101

Зорница Велинова Стратиева

 

75.83

Петнадесети изборен район - Плевенски

№ по ред

№ в листата

Име, презиме и фамилия

ЕГН

% предпочитания (преференции)

БСП ЗА БЪЛГАРИЯ

1

101

Румен Василев Гечев

 

59.63

2

108

Стефан Иванов Бурджев

 

14.92

ГЕРБ-СДС

1

104

Валери Пламенов Лачовски

 

12.26

2

103

Александър Богданов Николов

 

09.28

ИЗПРАВИ СЕ! МУТРИ ВЪН!

1

101

Юлиян Милчев Ненчев

 

62.51

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

1

101

Радостин Петев Василев

 

83.67

2

102

Александър Атанасов Александров

 

-

3

103

Александър Велиславов Тодоров

 

-

ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)

1

101

Найден Маринов Зеленогорски

 

54.89

Шестнадесети изборен район - Пловдив

№ по ред

№ в листата

Име, презиме и фамилия

ЕГН

% предпочитания (преференции)

БСП ЗА БЪЛГАРИЯ

1

101

Иво Ангелов Христов

 

81.96

ГЕРБ-СДС

1

102

Иван Борисов Тотев

 

-

2

103

Радомир Петров Чолаков

 

-

3

104

Пенчо Малинов Малинов

 

-

Движение за права и свободи - ДПС

1

101

Танер Мехмед Али

 

92.32

ИЗПРАВИ СЕ! МУТРИ ВЪН!

1

101

Николай Димитров Хаджигенов

 

75.47

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

1

101

Тошко Йорданов Хаджитодоров

 

87.32

2

102

Димитър Стоянов Гърдев

 

-

3

103

Антоанета Андонова Стефанова

 

-

ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)

1

101

Христо Любомиров Иванов

 

68.24

2

103

Ивайло Пеев Старибратов

 

09.49

Седемнадесети изборен район - Пловдивски

№ по ред

№ в листата

Име, презиме и фамилия

ЕГН

% предпочитания (преференции)

БСП ЗА БЪЛГАРИЯ

1

101

Манол Трифонов Генов

 

52.87

2

104

Веска Маринова Ненчева

 

15.82

ГЕРБ-СДС

1

101

Дани Стефанова Каназирева

 

64.17

2

105

Димитър Йорданов Янев

 

10.01

3

102

Младен Николов Шишков

 

08.73

Движение за права и свободи - ДПС

1

101

Рамадан Байрам Аталай

 

92.42

ИЗПРАВИ СЕ! МУТРИ ВЪН!

1

101

Румен Маринов Йончев

 

56.49

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

1

101

Тошко Йорданов Хаджитодоров

 

ђеклама:
Разпечатай | Изпрати
» Напиши статия и ти
Още по темата:
Тагове:
Реклама:
Реклама: