8-о и 12-о място записа България в първия старт от младежкото световно по биатлон

8-о и 12-о място записа България в първия старт от младежкото световно по биатлон.

Валентина Димитрова отбеляза най-добрия български резултат в индивидуалния старт от започналато днес в Обертилиах (Австрия) младежкото Световно първенство по биатлон. Биатлонистката от Сапарева баня завърши на 8-момясто в крайното класиране при девойките старша възраст след 4 грешки в стрелбата, съобщиха от Българския олимпийски комитет.

Лора Христова добави същия брой наказателни минути към своето време и зае 10-та позицияЛора Радковска също повали 16 от 20 мишени и финишира 46-та, а Стефани Йолова направи 5 грешки при първите три стрелби, но беше дисквалифицирана и не завърши надпреварата.

Световната титла спечели французойката Жана Ришар с две наказателни минути. Среброто е за словенката Лена Репинч с четири пропуска, а бронзът е за словачката Ема Капустова с чиста стрелба.

По-късно през деня ще се състои и индивидуалното на 12.5 км при юношите, където България отново ще има четирима представители.