Реал отново би Байерн в Германия (ВИДЕО)

YouTube

Реал (Мадрид) победи с 2:1 Байерн (Мюнхен) в първи мач от четвърт финалите на Шампионска лига.

Двата отбора започнаха изключително нервно и плахо началото на двубоя, за разлика от очакванията на всички. Първи до положение в тактическото надлъгване стигнаха гостите в 18-тата минута, след удар на Карим Бензема. Вратарят на Баварците успя да избие топката в гредата и да спаси неговия отбор. И както не се виждаше кой отбор ще отбележи, след ъглов удар Артуро Видал заби топката под гредата и даде аванс на Байерн. В края на полувремето немците изпуснаха още две положения. Първо Робен в 40-тата минута проби по крилото и качи топката на главата на Видал, но последния не успя да уцели вратата, а в 4-тата минута главния съдия отсъди изключително спорна дузпа в полза на Байерн, която бе изпусната от Видал. След почивката Реал взе инициативата и още в 47-минута изравни резултата чрез Роналдо. Нещата за Баварците станаха още по-лоши след като Мартинез си изкара два жълти картона в рамките на 3 минути и в 60-тата минута бе изгонен. Реал натисна и в 77-мата минута, закономерното се случи и Роналдо вкара втория си гол за вечерта, а единствено блестящите изяви на Нойер спасиха немците от по-голям резултат след като спаси удари на Беил, Бензема и Роналдо.

Така Реал Мадрид влиза с големи шансове в реванша след 6 дни.