Мъри за трети път №1 във Великобритания

Източник: Spisanie.to

Лидерът в световната тенис ранглиста Анди Мъри спечели за рекордния трети път наградата за личност на годината, връчвана от "Би Би Си". Той беше победител в анкетата също през 2013-а и 2015-а година, а този път я заслужи най-вече с титлите в Уимбълдън, олимпийските игри и финалния турнир на АТП за сезона, предаде Sporta.bg.

"Годината беше много силна за британските спортисти и аз се радвам, че бях част от постигнатите успехи. Благодаря на моята съпруга и на моята дъщеря. Всъщност, с първата ще се разправям след малко, защото току що разбрах, че е гласувала за Ник Скелтън. Не е умно от нейна страна да го прави точно преди Коледа", пошегува се Мъри.

Златният медалист в конния спорт Ник Скелтън остана на трето място в анкетата, а звездата в триатлона Алистер Браунли спечели второто място. С победата си пък Мъри изравни по трофеи боксьора Хенри Куупър и състезателите от моторните спортове Деймън Хил и Найджъл Менсъл.