Джокович стартира с победа на турнира в Лондон

Източник: Днес

Новак Джокович започна с победа участието си на финалния турнир на ATP в Лондон с награден фонд 7 500 000 долара. В първия си мач от груповата фаза на надпреварата, сърбинът победи трудно с 6-7 (10), 6-0, 6-2 световния номер 9 Доминик Тийм от Австрия за малко повече от 2 часа игра. По този начин Ноле записа четвърта поредна победа над този съперник, предаде БГНЕС.

Двубоят в „О2 Арена” започна изключително равностойно, като първият сет премина без пробиви и неговият победител трябваше да бъде излъчен в тайбрек. В него 23-годишният австриец пропусна цели шест сетбола, но в крайна сметка успя да спечели дългия гейм след 12-10.

Отговорът на Джокович обаче не закъсня. Шампионът от последните четири издания на надпреварата наложи тотална доминация във втория сет, като не даде нито гейм на своя опонент, разбивайки го с разгромното 6-0.

В решителната трета част бившият номер 1 взе ранен пробив в третия гейм, след което затвърди преднината си за 3-1. Тийм капитулира напълно, след като в седмия гейл Ноле проби отново за 5-2, а впоследствие подпечата и успеха си на свой сервис.

По-късно днес е и вторият двубой от тази група, който ще противопостави един срещу друг Милош Раонич (Канада) и Гаел Монфис (Франция).