50 000 лв. премия за злато от Параолимпиадата

Източник: news.bg

50 000 лева премия от Министерството на младежта и спорта ще получи всеки български спортист, спечелил златен медал на Параолимпийските игри в Рио де Жанейро, предаде БГНЕС.

Сребърен медал ще бъде премиран с 35 000 лв., а бронзов – с 25 000 лв. За класиране на 4-то място параолимпийците ще получат 15 000 лв., за 5-то – 10 000 лв., за 6-то място – 8 000 лв., за 7-мо – 6 000 лв., а за 8-мо – 5 000 лв.

Паричните премии за призови класирания бяха утвърдени със заповед на министъра на младежта и спорта Красен Кралев. Размерите на паричните средства са по предложение на комисия, в която бяха включени представители на БОК, ММС и спортни федерации. Комисията реши премиите за параолимпийците да бъдат изравнени с премиите за призови класирания на световни първенства в олимпийски спортове, които бяха увеличени през март тази година с новата Инструкция за награждаване на спортисти за призови класирания през 2016 г.