Лудогорец елиминира Лацио - чака Валенсия или Динамо Киев

С общ резултата 4:3 разградчани продължават към 1/8 финалите на турнира, където очакват "Динамо" Киев или Валенсия. Снимка: ludogorec.net

Българският шампион "Лудогорец" завърши наравно 3:3 с италианския "Лацио" и продължава успешното си представяне в Лига Европа, след зрелищен мач на ст. "Васил Левски" пред повече от 30 хил. души.

Римляни откриха головото зрелище само секунди след началото на мача, чрез Балде след грешка на "Лудогорец" в защита.

Първото полувреме завърши само с едно попадение, а "Лацио" изглеждаше по-класния отбор.

В 54-та минута италианците удвоиха преднината си, след хубава атака завършила с гол на Перея.

В 67-та минута Роман Безяк отбеляза и върна "Лудогорец" в мача, които се нуждаеха само от равен, за да продължат след победата си с 0:1 в Италия преди седмица.

В 78-та минута ст. "Васил Левски" скочи на крака, когато Златински изравни с хубав удар отдалече.

"Лацио" успя да отговори светкавично в 82-та минута с гол на влезлият като резерва Мирослав Клозе.

Българският отбор не се отказа да преследва и щастливо изравни в 89-та мунита, след хубаво прехвърляне на Кишада, с което "Лудогорец" продължава напред в Лига Европа.