"Лудогорец" разби "Динамо" с 3:0

Снимка: архив

"Лудогорец" победи като домакин на "Динамо" Загреб с 3:0 в мач от груповата фаза на турнира Лига Европа.

Двубоят, който се играе на стадион „Васил Левски" е от група „B" на турнира, пише Фокус.

Жуниньо Кишада в 12-ата минута на мача откри резултата в мача. Той се възползва от грешка в отбраната на "Динамо" и вкара гол с глава.

В 21-ата минута бърза контраатака на Динамо завърши с опасен удар към вратата на "Лудогорец", но вратарят Владислав Стоянов спаси.

В 34-ата минута домакините вкараха втори гол. Вратарят на "Динамо" Зеленка не успя да изчисти хубаво една топка. Тя попадна у Върджил Мисиджан, който веднага с техничен удар от границата на наказателното поле прехвърли вратаря на Динамо за 2:0.

В самия край на първото полувреме отборът на"Динамо" получи нова възможност за гол, но отново отлична намеса на вратата на "Лудогорец" имаше Стоянов.

В 61-ата минута след нова груба грешка в отбраната на "Динамо" капитанът на "Лудогорец" Светослав Дяков вкара трети гол за "Лудогорец". Шивунович и Султани не успяха да изчистят една топка от наказателното поле на "Динамо". Дяков я открадна и вкара гол за 3:0 за "Лудогорец".