Демерджиев: МВР върви път назад, при това с много бързи стъпки

Демерджиев: МВР върви път назад, при това с много бързи стъпки
A A+ A++ A

"За съжаление, през последните години МВР върви път назад, при това с много бързи стъпки". Това заяви пред БНР Иван Демерджиев, бивш министър на вътрешните работи:

"Примерът от Варна е само един от многото, включително и в тази посока имаше подобен случай и от Стара Загора. Имаше абсолютно безобразно безхаберие в случая в Хасково, в който вместо да се положи усилие да се издири изчезналото тогава момиче, се лансира версията, че то е избягало от дома си. Подобен случай имаше и в Казанлък, така че те са много. Можем да ги изброяваме дълго време, но тези случаи не са сами по себе си толкова важни. Те са следствие на едни процеси, които наблюдаваме в МВР, процеси на деградация, на влошаване на положението в министерството".

"Когато Пеевски те защити, ти оцеляваш, независимо от критиките в твоята партия, независимо от позицията на коалицията, която управлява в момента, поне се декларира, че управлява", каза в интервю за предаването "Неделя 150" на програма "Хоризонт" бившият министър на вътрешните работи:

"Съвсем очевидно е, че линията, която положи министърът на Пеевски Калин Стоянов се следва в Министерството на вътрешните работи. Нито един от хората, които назначи Калин Стоянов не е сменен от Даниел Митов, нещо повече – все повече чувам коментари, че в сянка управлява това министерство Калин Стоянов, който пък изпълнява директно разпорежданията на Пеевски, така че, за съжаление, положението в Министерството на вътрешните работи е трагично".

Демерджиев коментира и темата за войната по пътищата:

"Защо близо 17 000 камери на АПИ не се включват в борбата с пътните нарушения? Това изключително много щеше да подпомогне работата на Министерството на вътрешните работи. Вече няколко парламента не го правят, а няма причина да не го правят, ако искат да се преборят с пътния травматизъм, но сега тези камери са дадени в ръцете на хора, които чрез тях контролират контрабанда, контролират различни трафици, а не в ръцете на държавата, която трябва да се бори с това изключително неприятно явление. Ние сме държавата с най-много загинали и пострадали по пътищата".

По отношение на случая с контрабандата на цигари в Пловдив бившият министър на вътрешните работи подчерта:

"При подобно поведение на Министерство на вътрешните работи ние няма как да очакваме полицаите да изпълняват дълга си ден след ден на улицата, когато нямат ясно заявена подкрепа от страна на ръководството на министерството. Зад тези големи контрабандни канали много често прозират различни представители на политически партии или други подобни кръгове".

#Иван Демерджиев #МВР

Последвайте ни в Twitter и Facebook

Още по темата:

Коментирай

Най-четено от Закон и ред
Последно от Закон и ред

Всички новини от Закон и ред »

Акценти

Анкета

Колко пъти ще ходихте на почивка това лято?