Катар 2022: Мароко и Испания не се победиха в 90 минути, започнаха продължения

FB/FIFA

90 минути не стигнаха на Мароко и Испания да си вкарат гол в осминафинал №7 на световното първенство в Катар. И победителят в сблъсъка ще бъде решен чрез продължения, които вървят в момента.

И европейци, и африканци не създадоха чисто положение, а нулевото равенството е напълно заслужено.

За цял мач двата тима си отправиха едва три точни удара - 2 за испанците и един за Мароко.

Първото по-сериозно положение в мача дойде чак в 26-ата мин. Асенсио избяга зад гърба на отбраната на Мароко и стреля, но шутът му с левия крак профуча извън вратата.

Първият точен удар дойде чак в 31-ата. Нусаир Мазрауи отправи много силен удар към вратата на Унай Симон, но стражът го парира.

Едва в края на първото полувреме испанците взеха инициативата, но мароканците показаха стабилна игра в защита.

Удар на Олмо в 55-ата минута на Олмо бе спасен от Буну. Испанският национал стреля по диагонал, но вратарят на Мароко показа класа и боксира топката.

Дълбоко в добавеното време Буну отрази коварен удар на Дани Олмо, директно от фал.

Европейският тим е сочен за фаворит, ала африканците показаха, че изобщо не са за подценяване.

Те спечелиха група, където бяха втория от предното световно - Хърватия, третия от мондиала в Русия - Белгия, и Канада.

Испания пък завърши на второ място, след като изненадващо загуби последния си мач 1:2 от Япония.

Победителят от Мароко и Испания ще играе на четвъртфинал срещу Португалия или Швейцария, които се срещат по-късно тази вечер.

Ето съставите на двата отбора:

Мароко: Буну, Ашраф Хакими, Найер Ажер (84 Ел Ямик), Ромен Саис , Нусаир Мазрауи (82 Атиат-Алал), Азедин Унахи, Софиян Амрабат, Селим Амала (82 Шедира), Хаким Зиеш, Юсен Ен-Несири (83 Сабири), Софиян Буфал (66 Езалзули)

Испания: Унай Симон, Маркос Йоренте, Родри, Аймерик Лапорт, Жорди Алба, Гави (63 Солер), Серхио Бускетс, Педри, Феран Торес (75 Уилямс), Марко Асенсио (63 Мората), Дани Олмо

Източник: 24 часа