Гришо започна добре защитата на титлата си от турнира в Куинс, премина през Куери

снимка: БГНЕС

Григор Димитров успя да победи Сам Куери с 4-6, 6-3, 6-4 в първия си мач от турнира в Куинс. По този начин най-добрата ни ракета успешно започна защитата на титлата си в надпреварата.

Вчера (15 юни) двамата тенисисти си размениха по един сет, преди двубоят да бъде прекъснат, заради късния час и липсата на светлина. Днешното доиграване вървеше на сервис до 4-4, когато Гришо успя да нанесе решителния удар и да пробие съперника си.

След това българският тенисист нямаше проблем да затвори мача на собствен сервис и да стигне до успеха след час и 40 минути игра.

Във втория кръг на турнира Димитров ще се изправи срещу Жил Мюлер или Михаил Южни.