Злато и сребро по самбо за България

България спечели злато и сребро от европейското първенство по самбо. Снимка: БГНЕС

Световна титла и един сребърен медал спечелиха българските състезатели в първите две категории от последния ден на Световния шампионат по спортно и бойно самбо, който се провежда във Вилнюс, Литва.

Златото за България от турнира донесе Калина Стефанова в категория до 56 кг, която победи Татяна Зенченко от Русия с 3:1 на финала, съобщи БГНЕС.

При мъжете до 62 кг Борис Борисов загуби с 0:5 финала си срещу друг руски представител, Витали Уин, и така остана със среброто.

През изминалите два дни златото извоюваха и Марко Косев, Румен Димитров и Мартин Маринков.

#самбо #злато #сребро #световна титла #България #Литва #Вилнюс #Русия #Борис Борисов