Трудна победа беляза старта на Гришо в Ротердам

Снимка: ЕПА/ БГНЕС

Първата ни ракета Григор Димитров започна трудно участието си на тенис турнира в Ротердам. Гришо надделя с 2:1 сета над французина Пол-Анри Матийо.

Димитров можеше да осигури сензацията още в първия кръг на турнира, след като поставеният под №11 в света българин загуби началния сет от 96-тия в ранглистата, с 4:6 гейма.

Григор започна почти толкова кошмарно и втората част, като допусна пробив в петият гейм. Българинът обаче стабилизира играта си, а след като Матийо изпусна два мачбола Димитров стигна до тайбрек, в който надделя със 7:2 точки.

Третата част на мача донесе пробив на нула за Григор още в първия гейм и 6:2, за успеха в мача.

Във втория кръг Димитров очаква за съперник победителя от сблъсъка Жил Мюлер – Давид Гофен.