Григор Димитров отива на полуфинал в Бризбейн

След убедителна победа над Мартин Клижан на четвъртфиналите на турнира в Бризбейн българинът Григор Димитров се класира за полуфинал. Той се наложи над 34-ия в света словак с 6:3, 6:4 за 1 час и 14 минути.

Григор си осигури 22 800 долара от наградния фонд и 90 точки за световната ранглиста.

Българският тенисист чака на полуфиналите победителят от двойката Роджър Федерер - Джеймс Дъкуърт.

Григор Димитров започна много добре двубоя и проби съперника си още при първото му подаване. Българинът стигна и до 3:0 преди словака да намали до 2:3.

Димитров се разигра в следващите минути и показа, че е по-стойностният тенисист. След като проби и затвърди пробива за 5:2. Последва гейм за Клижан и такъв за Димитров, който спечели частта с 6:3.

Във втория сет отново Григор показа класа и дръпна с 3:1, а след това и с 4:2.