Служители на Държавна агенция "Национална сигурност" са извършили арести на привърженици на местен футболен клуб в Пловдив, принадлежащи към радикални ядра.
Специализираната операция на 12 декември е била под ръководството на окръжната прокуратура.
Действията на органите на ДАНС са предприети по образувано досъдебно производство, обясняват от там. Установено е, че задържаните са съпричастни към извършване на грабежи и други противозаконни деяния.
В хода на процесуално-следствените действия са извършени претърсвания на адреси в Пловдив и личен обиск на трима, двама от които са били задържани за срок от 24 часа. Впоследствие прокуратурата им е наложила мярка за неотклонение "задържане под стража" за срок до 72 часа.
Повдигнати са им обвинения по чл. 199, вр. с чл. 198 и по чл. 198 от НК. На 13.12.2014 г. Окръжният съд в Пловдив е потвърдил мярката за неотклонение "задържане под стража".
Още по темата:
- » Зловещо! Клошар окри части от човешко тяло в контейнер в Пловдив
- » Meteo Balkans: Пловдив и Пазарджик ще бъдат сред най-засегнатите от великденския циклон
- » Автобус пламна в движение в центъра на Пловдив и стана на въглен (СНИМКИ, ВИДЕО)

София:
Бургас:
Смолян: